ODHLUČNĚNÍ TEPELNÉHO ČERPADLA a ODHLUČNĚNÍ CHLADÍCÍ KONDENZAČNÍ JEDNOTKY NA STŘEŠE

ODHLUČNĚNÍ JEDNOTKY POMOCÍ AKUSTICKÉHO PANELU

Nově rekonstruované a stavěné budovy využívají místa na střechách na umístění technologie vytápění a chlazení.  Ať už se jedná o vertikální nástřešní jednotky, které se využívají pro obchodní domy či sklady a průmyslové stavby nebo klasická tepelná čerpadla VRV. Vždy najdeme cestu, jak jednotku odhlučnit. 

Díky kompresoru musíme někdy použít náš protihlukový panel RS80G20, který je se staven pro nízkofrekvenční tóny a má skvělé Rw 41dB. Je-li to dostačující, používáme nás panel RS80 –
který má Rw 36dB. Často tyto dva materiály kombinujeme, abychom dosáhly optimálního výsledku za co nejlepších podmínek pro investora.

JAK POSTUPUJEME PŘI STAVBĚ PROTIHLUKOVÉHO KRYTU?

Ve chvíli, kdy máme od klienta všechny potřebné doklady, přichází fáze návrhu protihlukového krytu. Vždy je tu mnoho aspektů, na které musíme myslet. Prvním krokem je celkové umístění na střeše. Mnoho střech má sklon kvůli vodě, jsou pokryty fólií a může hrozit její protržení.

Samotné jednotky již stojí nebo mají být umístěny na ocelovou konstrukci. V některých případech využíváme dané konstrukce, jindy ne. Naše protihlukové stěny a zástěny převážně ocelové konstrukce nepotřebují. Vždy záleží na rozměrech, obtížnosti krytu. Panely RS jsou samonosné.

Protihlukové kryty mají servisní dveře. Převážně rozměr 900 x 2000 mm a mají pantové či posuvné dveře. To je vždy zvoleno dle požadavků investora. Myslíme i na sníh a dešťovou vodu, která má vždy dostatek místa k odtoku. Dle možností a charakteristice odhluční, mají kryty zavětrování a jsou jištěny proti vzduchovým poryvům.

akusticke kryty na strese brno 5 of 5s | ROMAn s.r.o.

A PROČ ZVOLIT KRYT NA TEPELNÉ ČERPADLO OD FIRMY ROMAn?

  • Najdeme s Vámi nejoptimálnější řešení
  • Při návrhu myslíme na všechny potřeby jednotky, jako jsou servisní dveře a potřebný prostor kolem samotné jednotky tepelného čerpadla či klimatizace
  • Kryty jsou postaveny tak, aby měly dostatečnou cirkulaci vzduchu kolem sebe.
  • Protihlukový kryt je smontován na místě z jednotlivých dílů.
  • Kryt má barvu dle Vaše přání, a to v odstínu ze škály RAL.
  • Po realizaci garantujeme hlukový útlum
  • Protihlukové panely RS jsou nehořlavé, netlející a odolávají povětrnostním podmínkám.

Řešíte umístění chladící kondenzační jednotky na střeše?
Obáváte se hluku do okolí?

Kontaktujte nás a my Vám připravíme návrh řešení a cenovou nabídku.